Отримання ліцензії на медичну практику – це не останній крок оформлення діяльності медустанови. Ліцензія відображає актуальні дані про заклад, тому надалі, про будь-які зміни необхідно повідомляти ліцензійний орган.
Під час роботи клініки можливе розширення напрямків діяльності, відкриття додаткових спеціальностей, зміни в матеріально-технічній та організаційній сфері. Все це повинно бути зафіксовано згідно з вимогами законодавства.
Згідно з Ліцензійними умовами, ліцензіат повинен протягом одного місяця подати повідомлення до МОЗ про всі зміни в інформації, які стосуються документів, що були надані для отримання ліцензії. Якщо це не було зроблено у встановлений строк, медзакладу може бути повідомлено про анулювання ліцензії або накладання штрафу.
Завданням органу ліцензування є проведення аналізу поданої інформації та перевірка документів за всіма вимогами. В результаті він виносить рішення:
Затвердити зміни. Тобто, заклад охорони здоров’я мав право працювати далі з урахуванням нововведень;
Відмова в затвердженні нових даних. Це той випадок, коли медустанова могла працювати далі за старими стандартами, заборонялось лише вносити зміни;
Зазвичай, затвердження внесення нової інформації потребувало більше часу, ніж оформлення нової ліцензії. В разі виникнення помилок під час оформлення документів ліцензіат мав право на повторні спроби надання відомостей зі змінами.
Обов’язок подавати повідомлення в місячний строк залишається дійсним. Важлива зміна полягає в тому, що тепер ліцензійний орган не виносить рішення щодо внесення нової інформації. Вона автоматично фіксується в Ліцензійній справі. Ліцензіат може перевірити наявність реєстрації повідомлення на офіційному сайті МОЗ в Реєстрі повідомлень.
Ліцензійний орган вибірково проводить позапланові перевірки медичної установи з метою інспекції дотримання ліцензійних умов. При цьому скасовано попередній контроль документів під час їх надходження до МОЗ. Сумніви в поданій в відомостях інформації можуть стати підставою для проведення інспекційної перевірки.
Таким чином, сформувались такі аспекти законодавчих змін:
Залишається минула відповідальність за несвоєчасне надання інформації про зміни даних, що подавались під час ліцензування медичної діяльності.
Дані про зміни швидко вносяться до Ліцензійної справи і їх реєстрацію легко відстежити.
Представникам медзакладу потрібно уважно контролювати процес фіксації змін, тому що вже не публікується рішення, які саме дані внесено до Ліцензійної справи.
Ліцензіати повинні з першого разу правильно оформити документи. Попереднього аналізу відомостей з боку органу ліцензування немає, а в разі помилки буде призначатись інспекційна перевірка.
Будь-які зміни в процесі діяльності медзакладу потребують швидкого юридичного оформлення. Досвідчені спеціалісти знаються на цій справі якнайкраще. Для здійснення ліцензування медустанови та необхідних юридичних процедур надалі, слід заручитися підтримкою медичних юристів.
Источник новости: medsite.com.ua